Mad Libs? Slovní s frázemi, která mi připomíná knížky pro začínající čtenáře, kde část slov
v textu nahrazují obrázky. Princip? Doplňujete chybějící slova tak, aby dávala smysl, přitom na místě chybějícího slova je zadání, v jakém tvaru má být – sloveso, předložka, vlastní jméno a další. Například:

mad

 

Mikropříběh zvýší konverzi formuláře o 25-40 %

Mad Libs je hrou, kde se hráč snaží vytvořit smysluplný příběh, resp. mikropříběh, vměstnaný do jednoho odstavce či věty. Mad Libs formulář je pak formulářem, který využívá stejných narativních prvků – vyplňování formuláře proměňuje na příběh. Příběh, který zvýší konverzi formuláře o 25-40 %. Více najdete například v tři roky starém (ale aktuálním) článku na blogu LukeW.com. Rozdíl mezi „klasickým“ přihlašovacím formulářem a formulářem narativním? Prohlédněte si obrázek – formulář vpravo je účinnější o zmíněných 25-40 procent.

vas

Mad Libs a Česko? Pole neorané

V Česku jsem Mad Libs formuláře zatím neviděl, což je možná způsobeno tím, že samotná hra stejného jména je u nás takřka neznámá. Využití si dovedu představit u registračních formulářů v e-shopech a přihlašovacích formulářích k newsletterům, které chtějí nově přihlášeného zákazníka či odběratele obchodních sdělení hned na začátku co nejvíce segmentovat.

Viděli jste se Mad Libs formulář na nějakém českém nebo slovenském webu? Dejte vědět, rád se podívám.

 

 

3 komentáře

    • Veronika Neničková

      Přesně tak. Díky flektivní povaze češtiny by bylo lehce složitější vymyslet takový text s větším počtem polí. Asi se do toho nikomu nechtělo. Ale zase tak obtížné to není – číselné údaje jako telefon nebo PSČ by byly bez problému, jméno také. Kdyby byl rámec vystavěn tak, aby do něj zapadaly infinitivy a první pády, tak není moc co řešit. Jen si trochu polámat hlavu…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *