Po delším čase, vyplněném „Mailchimp články“, zase z copy soudku. Nic dlouhééého ale nečekejte. Jen výčet stránek, které považuji na prodejním webu z pohledu copywritera za nejdůležitější. A proč.

Homepage, protože je výkladní skříní, rozcestníkem, který prstem ukazuje „follow me“, pojď se podívat dovnitř.

Stránka Kdo jsme (O nás), protože tam se pozná, jestli jste důvěryhodní.

Stránka Proč zvolit právě nás (nebo tak nějak podobně), protože tady najdu benefity (výhody a důvody).

Stránka s typickými uživateli, kde se identifikuji s produktem a zajásám – jo, tohle přesně jsem já! A proto objednám… jeden (starší) příklad za všechny.

Budeme diskutovat? 😉

7 komentářů

 • Co je to prodejní web? Třeba e-shop? Tam bych se asi na prioritách neshodnul.

  Já sám jsem asi oborem už zkažený a přemýšlím jinak, ale když pozoruju „laiky“ kolem sebe něco kupovat online tak nemám pocit, že by nějak moc studovali stránky typu „o nás, naši zákazníci“.

  Myslím, že nejdůležitější stránka prodejního webu je ta stránka, kde nabízím k transakci svůj produkt / službu. Správně odpovědi jsou ale v testování a datech 🙂

  • MarcelKupka

   Lukáši, píšu – z pohledu copywritera. Z pohledu uxáka, seo konzultanta apod. budou ty preference vždycky jiné. V komplexu pak vytvoří fungující web.

   A jestli studují či nestudují – tak když chceš třeba nakoupit produkt za 20 tisíc a zaplatit kartou, zrovna tyhle stránky hodně napoví, jestli nehážeš peníze oknem 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *