Prezidentské volby 2013 na Internetu? Snaží se všichni. Někteří lépe, někteří hůře. Zuzana Roithová, resp. její tým, se nesnaží vůbec.

Předvolební stránky Zuzany Roithové jsou typickým příkladem pohrdání internetovým publikem ze strany někoho, kdo chce ze svého případného postu spolurozhodovat možná i o omezení svobody Internetu. Neodolal jsem a pár prohřešků proti zdravému rozumu jsem sepsal.

zuzana

1. Do voleb týden aneb nikdy není pozdě?

Zatímco kníže Karel brázdí vody českého Internetu celé měsíce a loví fanoušky na vtipný obsah kampaně, Roithová spouští internetovou prezentací několik dnů před prezidentskou volbou. Říká se, že nikdy není pozdě.  Já na to říkám – nikdy neříkej nikdy.

2. Jsem jednička. Babi Roithová je č….k?

Zuzana Roithová. Jednička na úřad prezidenta. Cože? Jedničkou je na politické scéně přeci Kalousek, kterému ukazuje Topolánek prostředníček. Chápu, že paní Roithová dostala pro volby číslo jedna, co ale nechápu – proč její PR tým zvolil ten nejlacinější a nejfrázovitější slogan? Navíc spojený v české politice s vulgárním pojmenováním pánského přirození?

3. To byla zajímavá myšlenka! Kam mi utekla?

Boční sloupce využil tvůrce neotřele – rotují tady myšlenky moudrých a přání úspěchu jedničce od  jedniček dalších oborů. Dokonce i Hana Marvanová se sidebarem občas mihne, byť si právo na její podporu osobuje Jan Fischer. Chybička? Nestihnu myšlenku přečíst. A nikde žádné kouzelné tlačítko, kterým bych ji vyvolal zpět. Což je ale nakonec možná dobře.

4. Obrazový content aneb Zuzana se nerada fotí

Možná budete mít větší úspěch, ale já při zběžném procházení prezidentského webu paní Roithové nenašel jedinou její fotografii. Kromě té, kterou mají stránky v hlavičce.  Obličej prodává stejně dobře v retailu i politice. Paní Roithová se buď nerada fotografuje, nemá dostatek sponzorských darů, kterými by zaplatila fotografa, nebo jí někdo špatně radí. Podle mne je správně za c.

Další chyby? Jen několik a jen krátce:

– texty nejsou strukturované, chybí mezititulky, dialog, obrázky, fotografie. Jednolitý text, kde čtenář musí případné myšlenky hledat sám, neláká k ničemu. Natož ke čtení a identifikaci se s obsahem. Kdyby takhle prodávaly e-shopy zboží, neprodají nic.
– tvůrce webu odkazuje  bez varování na cizí weby
– tvůrce webu potažmo odkazovat neumí, jako anchor text často používá url odkazované stránky
– na webu chybí patička
– paní Roithová se chlubí, že vydala knihu svých mouder ve verzi pro nevidomé – na předvolebním webu na nevidomé pozapomněla…

Další prohřešky jistě objevíte sami. Jsou jich desítky. Které z nich přijdou jako „nejtěžší zločiny“ vám?

Inkriminovaný web najdete tady: Prezident Roithová. Mimochodem, nezapomeňte si pustit reproduktory.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *